KILKA SŁÓW WSTĘPU

Lamy są symbolem Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy – największego takiego wydarzenia na Opolszczyźnie. Jego sercem jest właśnie Opole. To tutaj działa Stowarzyszenie Opolskie Lamy, któremu miasto zawdzięcza kolorowe stado. Obecnie liczy ono 10 naturalnej wielkości figur, które stoją w różnych punktach Opola, ale też w Kluczborku i Głuchołazach.

Pierwsze cztery lamy powstały we wrześniu 2016 roku w ramach 14. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy podczas akcji „Lamowanie”.

Były to: Lambert, Laminator, Lames Bond i Lama Gaga. Rok później z okazji 15. edycji wspomnianego festiwalu do nietypowego stada dołączyło kolejnych 5 lam – Lamar, Dalajlama, Lamelia, Lamadeusz i Lamanda. Jedna z nich stanęła w Kluczborku, pozostałe wraz ze starszymi koleżankami wzbogaciły przestrzeń miejską Opola w ramach akcji „8 lam na 800-lecie Opola”.

Najmłodsi członkowie stada to L’amour i Lamatrix, które zostały pomalowane w 2021 roku. Mieszkańcy pokochali lamy, na które trafić można w drodze do pracy, do szkoły, czy na rodzinnym spacerze.

Dumne zwierzaki zachęcają do podążania swoimi śladami i odkrywania atrakcji miasta. I można się spodziewać, że stado będzie tylko rosło.

Zdjęcie miejsca nr 1

Lama Gaga

Zdjęcie miejsca nr 2

Dalajlama

Zdjęcie miejsca nr 3

Lamesbond

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.