KILKA SŁÓW WSTĘPU

W Parku miniatur można obejrzeć makiety budynków, które mają szczególne znaczenie dla historii Warszawy. Wielu nie znajdziemy już w krajobrazie miasta, inne wyglądają teraz zupełnie inaczej.

Miniatury opracowano w skali 1:25 wraz z najdrobniejszymi szczegółami wystroju architektonicznego oraz licznymi elementami otoczenia właściwymi epoce, której odpowiada dany model. Dla poszczególnych budowli wykonano liczne figurki postaci w strojach z epoki oraz pojazdów – od karoc i tramwajów konnych po samochody.
Muzeum Historyczne Park Miniatur w Warszawie poprzez swoją wystawę pokazuje zarówno ogrom zniszczeń Warszawy z czasu II Wojny Światowej, jak i piękno architektury przedwojennej stolicy. Docelowo w parku znajdzie się ponad 50 miniatur.

Zdjęcie miejsca nr 1

Makieta w parku miniatur

Zdjęcie miejsca nr 2

Makieta w parku miniatur

Zdjęcie miejsca nr 3

Makieta w parku miniatur

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.