Muzeum Wzgórz Seelowskich

Placówka muzealna obejmuje pawilon wystawowy i rozbudowaną ekspozycję zewnętrzną, utworzoną w terenie, na którym rozegrała się bitwa o wzgórza Seelow, będąca częścią niemieckiej obrony przed sowiecką ofensywą z 1945 r.

Dojazd z Kostrzyna do przejścia granicznego, następnie drogą nr 1 aż do zjazdu na centrum Seelow.


Miejsce pamięci i Muzeum Wzgórza Seelow

Wzgórza Seelow to miejsce upamiętniające walki pomiędzy Armią Czerwoną i siłami zbrojnymi III Rzeszy Niemieckiej zimą i wczesną wiosną 1945, ich późniejsze skutki oraz historię miejsca po czasy obecne. Od 5 lat Muzeum jest również partnerem Museum Twierdzy Küstrin.
Wzgórza Seelow to również miejsce o dużym znaczeniu międzynarodowym, którego oferta wzbogacona została w roku 2012 o stałą wystawę wyposażoną w nowoczesne media, znajdującą się na zewnątrz obiektu tablice informacyjna oraz audio przewodnika.
Audio przewodnik, referaty, prelekcje, film dokumentalny oraz przewodnik po wystawie do dyspozycji są również języku polskim.
Listopad- Marzec:
Wtorek - Sobota: 10.00 - 16.00
Boże Narodzenie i Nowy Rok- zamknięte
Kwiecień - Październik:
Wtorek - Sobota: 10.00 - 17.00
Otwarte w święta


Muzeum Wzgórz Seelowskich

www.gedenkstaette-seelower-hoehen.de

Muzeum Wzgórz Seelowskich
Muzeum Wzgórz Seelowskich

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.