Koziołek siatkarz

Koziołek symbolizuje kędzierzyńską siatkówkę. ZAKSA to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn siatkarskich w Polsce!

Tytułów mistrza i wicemistrza Polski drużyna zdobyła w sumie kilkanaście. Do tego kilka Pucharów i Superpuchar Polski, a także zwycięstwo w Lidze Mistrzów, które udało się wywalczyć polskiemu klubowi po 43 latach. I szereg innych  sukcesów. A lista nazwisk tych, którzy grali bądź grają w Zaksie, a wcześniej Mostostalu  – bo tak klub nazywał się przed laty – jest imponująca!


Koniecznie trzeba zacząć od Sebastiana Świderskiego, dziś prezesa klubu. Dalej: Paweł Papke, Paweł Zagumny, Marcin Prus, Rafał Musielak, Robert Szczerbaniuk, Michał Chadała, Paweł Zatorski. Wielu z nich przez całe lata było w składzie reprezentacji Polski. Zaksa była i jest jej kadrowym zapleczem. Dziś ci zawodnicy są znakomitymi działaczami sportowymi, siatkarskimi ekspertami czy trenerami.
Nic dziwnego, że Kędzierzyn-Koźle nazywany jest stolicą polskiej siatkówki. A kolejne mistrzowskie tytuły Zaksy świętuje się tu, jak mistrzostwo świata w piłce nożnej w Brazylii!

Koziołek siatkarz
Koziołek siatkarz

Odwiedź Media społecznościowe:

Udostępnij Media społecznościowe:

Jak to działa

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Kontakt

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Kontakt

Kontakt

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.