Anielska Fontanna

Głos 1: Ooooch… A cóż to za anielskiej urody chłopiec tu u Was gości?
Głos 2: A widzisz… Może jednak to jego uroda przesądziła o nazwie…

Głos 1: Jakiej?
Głos 2: Anielska Fontanna – tak ją nazywamy. I nie ma jasności, dlaczego. Albo od cudnej urody chłopca, bo przecież anielskich skrzydeł mu brak, albo od wody…
Głos 1: A woda jest anielska?
Głos 2: Wiesz jak to jest – cudowne źródełka, anielska woda… Ludzie dawniej w takie rzeczy wierzyli.
Głos 1: A co wiadomo o tej fontannie na pewno?
Głos 2: Na pewno przedstawia chłopca czytającego Biblię. Wiadomo też, że w 1858 roku stanęła w Bolkowie w miejscu dawnego kościoła ewangelickiego. I że nie jest to oryginał, bo ten został skradziony prawdopodobnie w latach 1948-1951.
Głos 1: Przez kogo?
Głos 2: (śmiech) No tego też niestety nie wiadomo... Ale w 2001 roku, dzięki współpracy Bolkowa i miasta partnerskiego, stanęła tutaj ta replika. Bliźniacza, w roku 2005, została ustawiona przy urzędzie gminy w niemieckim Borken, z którym Bolków od lat współpracuje. Obie różnią się trochę od tej pierwotnej figury…


Anielska Fontanna
Anielska Fontanna

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.