Różdżkarz

Różdżkarstwo to nauka dla najbardziej cierpliwych. Jak to nie nauka? Toż już starożytni uczeni znali potęgę praktyk radiestezyjnych w których przoduje nic innego jak różdżkarstwo.

Na przykład taki chiński cesarz Yu, żyjący dwa tysiące lat przed naszą erą. Artyści nieraz uwiecznili go na malowidłach z takim właśnie przyrządem. W jego królestwie stosowano różdżki do poszukiwania wody podziemnej i złóż mineralnych. W starożytnym Egipcie natomiast różdżkarstwem zajmowali się najbardziej wtajemniczeni kapłani.

Mówi się, że żyły wodne wysyłają jakieś nieznane nauce pionowe promieniowanie lub „wibrują” w specyficzny sposób odczuwalny tylko dla ludzi takich jak ja. Promieniowanie wpływa na układ nerwowy człowieka powodując drgania mięśni, a w efekcie ruch wahadełka czy różdżki. Jakby nie było dzięki nam wydobyto na świecie wiele ton cennych minerałów i wykopano tysiące studni. Nawet w miejscach, gdzie wydawało się to niemożliwe.

Różdżkarz
Gwarek różdżkarz

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.