Gwarek rozkruszacz

Co może się nie udać przy rozbijaniu kamienia? Dosłownie wszystko! Ja tu, drogi gościu, nie rozbijam tylko kruszę. A kruszyć to trzeba umieć.

Kuszenie, czy też jak to się czasem mówi, rozdrabnianie, polega na skruszeniu surowca w taki sposób, aby otrzymać kruszywo określonej frakcji czy też składu granulometrycznego. Słowem, chodzi o wielkość i kształt. Widzisz, nie ma to wiele wspólnego z tępym rozbijaniem skał młotkiem. W wyniku kruszenia można nie tylko rozdrobnić dany surowiec, ale można zmienić kształt ziaren, ich podatność na proces kruszenia.

Skały, w zależności od składu i pochodzenia, mogą być mniej lub bardziej podatne na kruszenie. Każdy zakład zajmujący się potem ich obróbką oczekuje ode mnie, że dostarczę im odpowiednio rozdrobniony surowiec. Jedno potrzebują ziaren centymetrowych, inni liczą je sobie w milimetrach. Takie przygotować może tylko doświadczony rozkruszacz. Taki, który wie z jaką siłą i pod jakim kątem uderzać w daną skałę.

Gwarek rozkruszacz
Gwarek rozkruszacz

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.