Ks. Jan Kajetańczyk

Ksiądz Jan Kajetańczyk prowadził Śremską Parafię przez 21 długich lat, aż do swojej śmierci. Żegnano go z największymi honorami. Nic dziwnego, bo oddał dla swojej parafii serce.
Ledwie tylko objął probostwo, i już ostro zabrał się do pracy.

Wyremontował nie tylko kościół farny, ale także po-franciszkański oraz byłego konwiktu. Niedługo potem zorganizował nawiedzenie Matki Boskiej w obrazie Jasnogórskiej Królowej.    

Mocno angażował się w życie miasta i nie było uroczystości na której mogłoby go zabraknąć. Ksiądz Kajetańczyk uczestniczył w pierwszej w wolnej Polsce sesji Rady Miasta i Gminy. Zabrał głos i powiedział wiele zdań ciepłych i serdecznych, życzył nowej Radzie Błogosławieństwa Bożego i powtórzył za papieżem Janem Pawłem II: „Nie bójcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

Ksiądz Jan Kajetańczyk zmarł 14 października 1993 roku. Po śmierci obrano go patronem jednej z ważniejszych śremskich ulic. Jego imieniem nazwano także jedną z ulic w Lucinach, rodzinnej miejscowości księdza.

Ks. Jan Kajetańczyk
Ks. Jan Kajetańczyk

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.