Okoliczne atrakcje Lucin

W ciągu trzech kwadransów spokojnej jazdy rowerem można z Lucin dojechać do przynajmniej kilku niezwykłych miejsc.

Jednym z nich jest Kórnik - stare, szlacheckie miasto. Był tam średniowieczny zamek, usadowiony na bagiennej wyspie, otoczony fosą. Jego wygląd zmienił się w XVIII wieku, kiedy to Teofila z rodu Działyńskich przekształciła go w neogotycki pałac z ogrodem. Inną z atrakcji jest rynek z XV-wiecznym układem ulic, albo prowent, czyli zabytkowy zespół zabudowań folwarcznych.

Stamtąd, wzdłuż uroczych jezior, warto pojechać do Zaniemyśla. Jest tam m.in. czynna kolejka wąskotorowa. Na jednym z odcinków tej XIX-wiecznej trakcji można się przejechać zabytkowym parowozem. Główną atrakcją będzie tam jednak wyspa Edwarda. Stoi na niej pochodzący z 1817 roku dom szwajcarski hrabiego Raczyńskiego. Ekscentryczny hrabia postawił go z modrzewia, od wewnątrz wzmacniając ceglanymi ścianami.

Na łonie natury najlepiej odpocząć w Rogalinie. Nazwa nawiązuje do kształtu licznych, zakręconych na podobieństwo rogu starorzeczy Warty. To piękna miejscowość z zabytkowym pałacem hrabiów Raczyńskich. W środku można podziwiać m.in. galerię malarstwa, a Pałac okrąża rozległy ogród w stylu francuskim. Obok pałacu rosną słynne dęby rogalińskie, a każdy z nich jest pomnikiem przyrody. To największe tego typu skupisko w Europie. Liczy sobie blisko 2000 potężnych dębów, z których najstarsze mają nawet 800 lat!

Okoliczne atrakcje Lucin
Wyspa Edwarda

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.