Luciny

Wokół Lucin, przez wieku wchodzących w skład majątków klucza mechlińskiego, rozciągają się pola i lasy, a sama miejscowość jest domem dla zaledwie kilkuset mieszkańców. Luciny kuszą bowiem ceniących sobie ciszę, spokój i naturę za oknami. A to wszystko przy jednoczesnej bliskości miasta.

Do Śremu jest bowiem niespełna 6 kilometrów, a nieco ponad 5 do Zanimyśla. Nic dziwnego zatem, że Luciny nazywa się zielonymi obrzeżami Śremu.

Jedną z głównych atrakcji Lucin jest chroniony, zabytkowy park z przełomu XIX i XX wieku. We wsi znajduje się także kilka kaplic pochodzących jeszcze sprzed I wojny światowej, m.in. kapliczka Stanisława Biskupa z 1913, która mieści się we wnęce domu, czy kapliczka Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Niemal wszystkie rzeźby przetrwały hitlerowską okupację ukrywane skrzętnie w domach właścicieli. Po wojnie wróciły na swoje miejsce.

Luciny
Luciny

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.