Ulica Mickiewicza

W czasach przedwojennych ulica Adama Mickiewicza była najbardziej prestiżową ulicą miasta, a mieszkanie tutaj było marzeniem każdego śremianina. Ulica jest długa na ponad 1.200 metrów i leży w przy lewym brzegu Warty. Można śmiało powiedzieć, że to serce Śremu.

Przełom XIX i XX wieku to czas rozwoju miasta. Co ciekawe, było to następstwem niepowodzeń powstań narodowych. Przedsiębiorczy mieszkańcy nie poddali się, pobrali za to kredyty i zaczęli stawiać pierwsze zakłady przemysłowe. [odgłosy fabryki i budowy] Jeszcze w XIX wieku powstały tu m.in. fabryka maszyn rolniczych i cygar, wytwórnia pieców kaflowych, tartak, mleczarnia i rzeźnia. W 1885 uruchomiono linię kolejową Śrem - Czempiń, a w 1906 r. jej przedłużenie do Jarocina. Po częściowej regulacji Warty, rzeką mogły pływać ciężkie łodzie towarowe.

Ulica Mickiewicza
Ulica Adama Mickiewicza

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.