Obelisk Gwiazda Północy

To najdalej wysunięty na północ kawałek ziemi. Wyznacza go obelisk Gwiazda Północy. Ufundowany został zupełnie niedawno, bo w 2000 roku, przez Towarzystwo Miłośników Jastrzębiej Góry.

To położenie sprawia, że jeśli będziesz tu w pierwszy dzień astronomicznego lata, czyli 21 czerwca, to przeżyjesz najdłuższy dzień i najkrótszą noc w Polsce. Możesz podziwiać tutaj także piękne widoki z klifów - najwyższe mają nawet ponad 30 metrów. Możesz też poleżeć na plaży racząc się widokami, pospacerować wzdłuż wybrzeża albo którąś z tras w Parku Krajobrazowym. Koniecznie wdychaj wtedy powietrze pełne jodu. Możesz też wybrać się na Promenadę Światowida. Jest tam mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Albo do Muzeum Figur Woskowych.

Obelisk Gwiazda Północy
Obelisk Gwiazda Północy

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.